TÜRKLERE ANADOLUNUN YURT OLUŞUNUN 948. YIL DÖNÜMÜ KUTLU OLSUN. - Av. Necmi ÖZEN - Kocaeli Büyükşehir Belediyesi - 1.Hukuk Müşaviri Av. Necmi ÖZEN – Kocaeli Büyükşehir Belediyesi – 1.Hukuk Müşaviri

HIZLI DUYURULAR

TÜRKLERE ANADOLUNUN YURT OLUŞUNUN 948. YIL DÖNÜMÜ KUTLU OLSUN.

Ağustos 2019 | Yazar: admin
TÜRKLERE  ANADOLUNUN  YURT  OLUŞUNUN  948. YIL  DÖNÜMÜ  KUTLU OLSUN.
Haberler
0

Malazgirt zaferi’ nin 948. yılında bizlere bu toprakları vatan yapan Sultan Alparslan ve kahraman ordusunu ve bütün ecdadımızı rahmetle anıyoruz.

26 AĞUSTOS 1071 Büyük Selçuklu Hükümdarı ALPARSLAN ile Bizans İmparatoru 4. Romen Diyojen arasında gerçekleşen ve Türklerin kesin zaferi ile neticelenen Malazgirt Meydan Muharebesinde, eski bir Türk töresi uyarınca kefene benzeyen beyaz kıyafetler giyerek askerine Cuma namazı kıldırıp, Kur’an-ı Kerim deki zafer vaad edilen ayetleri okuyarak gerçek bir liderlik gösteren büyük komutan ALPARSLAN ‘a; tamamı müslüman olan ve çoğu Türk olan Kürt ve diğer müslüman askerlerden oluşan o kutlu yiğitlere selam ve rahmet olsun.

Sevgili Ziyaretçilerimiz, TÜRKLERE ANADOLUNUN YURT OLUŞUNUN 948. YIL DÖNÜMÜ KUTLU OLSUN. başlıklı yazımızı okudunuz. Bu içerik sizlere yeterli değilse, iletişim sayfamızdan bizlere ulaşarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir