Kur'an- ı Kerimi Okumak Anlamak Yaşamak - Av. Necmi ÖZEN - Kocaeli Büyükşehir Belediyesi - 1.Hukuk Müşaviri Av. Necmi ÖZEN – Kocaeli Büyükşehir Belediyesi – 1.Hukuk Müşaviri

HIZLI DUYURULAR

Kur’an- ı Kerimi Okumak Anlamak Yaşamak

Mayıs 2020 | Yazar: admin
Kur’an- ı Kerimi Okumak Anlamak Yaşamak
Haberler
0

Allah’ın insanlara uygulanacak bir rehber olarak gönderdiği Kur’an- ı Kerim’i, bazıları para kazanmak için okuyor, bazıları da sevap kazanmak için.

Böyle olunca, Mülk Suresi 3. Ayette:
“Yedi göğü birbiri ile ahenk içersinde “O” yarattı. Rahmân’ın yarattığında nizamsızlıktan eser göremezsin. Haydi, çevir gözünü: En küçük bir kusur görüyormusun” derken biz okuduk fakat “ÇEVİR GÖZÜNÜ” emrini dinleyip gözümüzü göklere çevirmedik.

Ama emre itaat etmememize rağmen, sadece okuyarak da sevap kazandığımızı düşündük.

Rum Suresi 50. Ayette:
“Şimdi bak Allah’ın rahmet eserlerine. Yeryüzünü ölümünün ardından nasıl diriltiyor?” derken bu emri de dinlemedik ve yeryüzüne nazarlarımızı gezdirip BAKMADIK ve yaratılmışları incelemedik. Ama emre itaat etmememize rağmen, sadece okuyarak da sevap kazanacağımızı düşünüyoruz.

Birçok yerde “Niçin akletmezsiniz” derken, biz yine aklımızı kullanmak yerine, sevap kazanmak için anlamayarak ve düşünmeyerek okumayı tercih ettik.

Sonunda bize ve tüm insanlığa kıyamete kadar rehber olmak için gönderilen mukaddes kitabımız, bizim için bir kazanç aletine dönüştü. Onunla ya dünyayı, ya da ahireti kazandık (!).

Böylece, elindeki kitabın manasını anlamayan, ancak insanlığa rehber olmak görevi ile mükellef kılınmış “İslâm Ümmeti”, kendisi himmete muhtaç bir hale geldi.

Cenab- ı Hak, Kur’an ayı olan Ramazan- ı Şerif’te hepimizi rehber kitabını anlayarak okuyan, anladığı ile amel edenlerden eylesin.

Mübarek Kadir gecesine has “Allahım, sen affedicisin, affı seversin beni affet” duasıyla bu gecenin sizlerinde affına ve hayırlara vesile olmasını niyaz ederim.

Av. Necmi Özen Kocaeli Büyükşehir Belediyesi

Sevgili Ziyaretçilerimiz, Kur’an- ı Kerimi Okumak Anlamak Yaşamak başlıklı yazımızı okudunuz. Bu içerik sizlere yeterli değilse, iletişim sayfamızdan bizlere ulaşarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir