Efsane Başkan Merhum Ahmet PENBEGÜLLÜ’yü Anma Programı - Av. Necmi ÖZEN - Kocaeli Büyükşehir Belediyesi - 1.Hukuk Müşaviri Av. Necmi ÖZEN – Kocaeli Büyükşehir Belediyesi – 1.Hukuk Müşaviri

HIZLI DUYURULAR

Efsane Başkan Merhum Ahmet PENBEGÜLLÜ’yü Anma Programı

Ağustos 2017 | Yazar: admin
Efsane Başkan Merhum  Ahmet PENBEGÜLLÜ’yü Anma Programı
Haberler
0

baskan1Gebze Belediye Başkanlarından Efsane Başkan merhum
Ahmet PENBEGÜLLÜ’yü 31 Ağustos 2017 Perşembe -Saat: 17:30-Mezarı Başında RAHMETLE ANIYORUZ

■ Kuranı Kerim Tilaveti

■ Hatim Duası

Allah’tan rahmet ve mağfiret diliyoruz.
TÜM SEVENLERİ DAVETLİDİR.

AHMET PENBEGÜLLÜ KİMDİR?

Ahmet Penbegüllü 1950 yılında Tokat’ta doğdu.İlk orta ve lise tahsilini Tokat’ta yaptıktan sonra Ankara Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği bölümünde öğrenim gördü.

1968 yılından itibaren iş hayatına atıldı. Önce Nevşehir’de Sağlık Bakanlığı bünyesinde Çevre Sağlığı Teknisyeni olarak devlet memurluğuna başladı. Aynı görevde Tokat ve Ankara’da memurluğa devam etti. Daha sonra Ankara’da İller Bankası Genel Müdürlüğü’ne İnşaat Mühendisi olarak çalıştı. Askerlikle birlikte toplam 10 yıl devlet memurluğunda kaldı. 1978’de askerliğini Erzurum Hasankale’de yedek subay olarak tamamladı. Askerlik sonrası memleketi Tokat’ta 11 yıl inşaat mühendisliği, proje müellifliği ve müteahhitlik yaptı.

1984 yerel seçimlerinde Tokat’ta Refah Partisi’nden belediye meclis üyesi adayı oldu. 1989’da İstanbul’a taşındı. 2 yıl İstanbul’da ve 4 yıl da Gebze’de inşaat mühendisliği ve müteahhitlik yaptı.

1991 yılında Gebze’ye geldi.Refah Partisi Gebze İlçe Başkanlığı yaptı.Başkanlığının ilk yılında 1994 Yerel Seçimlerinde, Refah Partisi’nden Gebze Belediye Başkanlığı’na adaylığını koydu ve kazandı.Bir dönem sonra 1994 yılında yapılan yerel seçimlerde bu kez kapatılan RP yerine Fazilet Partisi’nden tekrar Belediye Başkanı seçildi.

Gebze Güreş İhtisas Kulübü’nü kurdu ve başkanlığını yaptı.Bu kulüple Avrupa Şşampiyon Kulüpler Kupası’nı ülkemize getirdi.2 kez Türkiye Lig şampiyonluğunu elde etti.Kadrosunda birçok dünya ve avrupa şampiyonu sporcu barındırdı.Bir dönem Gebzespor’a başkanlık yaptı.Gebze Belediyesi Atletizm takımı ile Türkiye 2.’liğini Gebze’ye getirdi.

2001 yılında hakkındaki birçok suçlamalar sebebi ile DGM tarafından tutuklanarak Kartal Cezaevine konuldu.1 yıl 1 ay tutuklu kaldıktan sonra 2002 yılında tahliye edildi ve 2003 yılında da hakkındaki tüm davalardan beraat etti.

Yeniden görevine dönen başkan Ahmet Penbegüllü 2004’de İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Mahalli İdareler Genel Koordinatörlüğü görevine getirildi. Rahatsızlanarak bu göreve ara verdi.

Ahmet Penbegüllü 22 Temmuz Genel Seçimlerinde Ak Parti Kocaeli Milletvekili aday adayı oldu.

 

Sevgili Ziyaretçilerimiz, Efsane Başkan Merhum Ahmet PENBEGÜLLÜ’yü Anma Programı başlıklı yazımızı okudunuz. Bu içerik sizlere yeterli değilse, iletişim sayfamızdan bizlere ulaşarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir