BİLİMİN İSLAMI TEYİT ETMESİNE BİR ÖRNEK - Av. Necmi ÖZEN - Kocaeli Büyükşehir Belediyesi - 1.Hukuk Müşaviri Av. Necmi ÖZEN – Kocaeli Büyükşehir Belediyesi – 1.Hukuk Müşaviri

HIZLI DUYURULAR

BİLİMİN İSLAMI TEYİT ETMESİNE BİR ÖRNEK

BİLİMİN İSLAMI TEYİT ETMESİNE BİR ÖRNEK

Haziran 27th, 2021
dünyadan

New York merkezli Stony Brook Tıp Üniversitesi, ölüm sonrası en çılgın ve heyecan verici bir çalışmaya imza attı.

En son ve en doğru olan bilimsel bir çalışmada.. İçinde üst düzey araştırmacıların da olduğu bilim adamları tarafından beynin ölüm anında veya dakikalar sonra çalışmayı bıraktığı tespit edildi… ve bu uzun zamandır biliniyordu. Ama çalışmada yeni olan şey, beynin durmasının yüzde 95 civarında olduğununun ortaya çıkması… Ölüm tüm reaksiyon merkezlerini ve solunum, nabız, hareket ve diğerleri gibi ana hayati merkezleri kapsar. Ancak işitme ve görme merkezlerini kapsayan bölüm, ölümden birkaç saati aşan uzunca bir süre boyunca sinyaller vermeye devam eder. Ayynı merkezlerin yaşayan bir kişiye verdiği sinyallerin aynısını verdiği görüldü. Ölü adam, onun etrafında iken bizleri net bir şekilde duyar. Ama kendi içine kapanmış. Hareket ve tepkileri yok olmuştur. Sana cevap veremiyor. Sana doğru hareket edemiyor. Ama seni yaşıyormuş gibi görüyor ve tamamen duyuyor. Bu harika araştırmayı okurken her kelime ve delili bize Bedir Savaşında (624) müşriklerin öldürülmesi ile Allah’ın Resulü’nün onlara seslenmesini hatırlatılıyor.

Resulullah(SAV), “Ey Utbe bin Rabi’a, ey Şeybe bin Rabi’a, ey Ümeyye bin Halef ve ey Ebu Cehil bin Hişam: Rabbinizin size vaat ettiği gerçeği buldunuz mu? Rabbimin bana vaad ettiği hakikati ben buldum”.
Hz. Ömer dedi ki: Ey Allah’ın Resulü, ölenlere mi hitap ediyorsun?!!

Allah’ın Resulü, salat ve selam üzerine olsun, dedi ki: “Canım elinde olan Allah’a yemin ederim ki siz beni onlardan daha iyi duymuyorsunuz.. Ama onlar cevap veremezler…”

Michigan Üniversitesi’nden yapılan bir araştırmada Dr. Jimo Borjigin, bir kişinin ölümden dakikalar önce bilinmeyen şeyler gördüğünü doğruluyor!!

Araştırma ekibi, ölüm anında bir dizi insanın beyin aktivitesini izlediğinde, beynin görsel alanında olağandışı bir aktivite buldular.

Bu üniversiteden bilim adamları, ölüm sırasında bir dizi insandan beyindeki elektroensefalogram (EEG) dalgalanmalarını ölçmek için elektrotlar kullanarak sinyaller kaydettiler ve beynin görme alanındaki artan aktivitenin, ölülerin gördüğünü gösterdiğini keşfetti. Bu aktiviteye yol açan şaşırtıcı şeyler, ancak bilim adamları ölmek üzere olanların gördüğü görüntülerin türünü tesbit edemedi..

Ve fonksiyonel manyetik rezonans görüntüleme taraması, görsel alanda artan aktiviteler, ölüme yaklaşan kişinin ölüm anında garip şeyler gördüğünü gösteriyor…

Ölüler ne tür şeyler görür?
Aynı Amerikan Michigan Üniversitesi tarafından yapılan ve ölüm anında beyindeki görsel merkezin sinyallerinin doğal sinyallerden çok daha güçlü olduğunu tam olarak doğrulayan sonraki bir araştırmayla ortaya koydu.

Çok güçlü bir flaşa maruz kaldığında beyindeki görme merkezinin verdiği sinyallerin birleşmesi… Ölen kişi daha sonra anormal derecede parlak şeyler görüyormuş gibi görünüyor.. Onları net ve tam olarak görüyor. Beyindeki görme merkezi, yüksek güçte ışık dalgaları ve netlik olduğunu açıklıyor…

Allah ayetinde buyuruyor:
“Ona: ‘And olsun ki, sen, bundan gafildin; işte senden gaflet perdesini kaldırdık, bugün artık görmen keskindir’ denir.” (Kaf Suresi 22)

Öyle görünüyor ki ölürken beyindeki görme merkezine çok güçlü sinyallerle eşlik eden bu parlama, çok parlak ışıklı varlıkların normal bir canlının göremediği şekilde ortaya çıkmasından kaynaklanıyor. Ama onu ancak gören bilebilir.

İşte ayetteki görme duyusu demirleşenler ifadesinden bunu anlıyoruz…

“İnsanlara ufuklarda ve kendi nefislerinde âyetlerimizi göstereceğiz ki onun (Kuran’ın) gerçek olduğu, onlara iyice belli olsun. Rabbinin her şeye şahit olması, yetmez mi? (Fussilet 53)

BİLİMİN İSLAMI TEYİT ETMESİNE BİR ÖRNEK

Sevgili Ziyaretçilerimiz, BİLİMİN İSLAMI TEYİT ETMESİNE BİR ÖRNEK başlıklı yazımızı okudunuz. Bu içerik sizlere yeterli değilse, iletişim sayfamızdan bizlere ulaşarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir