23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI KUTLU OLSUN - Av. Necmi ÖZEN - Kocaeli Büyükşehir Belediyesi - 1.Hukuk Müşaviri Av. Necmi ÖZEN – Kocaeli Büyükşehir Belediyesi – 1.Hukuk Müşaviri

HIZLI DUYURULAR

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI KUTLU OLSUN

Nisan 2021 | Yazar: admin
23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI KUTLU OLSUN
Haberler
0

Avrupanın hasta adamı, Osmanlı imparatorluğu çöktü, yerine genç dinamik Türkiye Cumhuriyeti kuruldu.
Bugün, Osmanlının yıkılmasında en etkili rol alan İngiltere başta olmak üzere, bütün Avrupa ve ABD, hasta yatağındadır. Kapitalizm iflas etmiştir. Corona virüs kapitalizmin bitişini ilan etmiştir.
Türkiye Cumhuriyeti de zamanla çok sayıda virüs kaptı. Zaman zaman Avrupanın hasta adamı oldu. 15 TEMMUZ da bu virüse çok etkili bir aşı vuruldu. Genç Türkiyenin Kapitalizme karşı emperyalizme karşı bağışıklık sistemi güçlendi. Hasta adam Avrupanın Ortadoğunun en sağlıklı bireyi oldu.
Bugün corona virüs sebebiyle dünyada tekrar kurtlar sofrası kuruldu. Herkes yeniden paylaşım istiyor. Herkes kurtlar sofrasından daha fazla pay istiyor.
Bütün toplumlar, egemen güçler, değişim bekliyor. Bugün, dünyanın en güçlü devletlerine hakim olan, insanlığı iliklerine kadar sömüren kapitalist sistemin perde arkasındaki güçleride daha çok şey istiyor.
Bu emperyalist sömürgeciler, bugüne kadar kendilerini taşıyan Avrupanın ABD nin yorgun bitkin düşmüş aktörlerinin yerine Çin gibi yeni aktörler arıyorlar. Bütün insanlığı teknolojinin, paranın ve faiz sistemlerinin esiri kılarak kendilerine diz çöktürmeye çalışıyorlar. Biz biliyoruz ki bugünün Çin devleti, vahşi kapitalizmle ateizmi ve komünizmi birleştirmiş şimdiden yoksul Afrikanın kanını emmeye başlamış, Corona virüsten dahi istifade etmeye çalışan korkunç bir canavardır.
Avrupanın genç delikanlısı 15 TEMMUZ aşılı Türkiyemiz, içinde bulunduğumuz felaket günlerini çok temkinli olarak başarı ile koordine ediyor. Türk milleti, son 15 yılda insana yapılan yatırımların, sağlık sisteminin, şehir hastanelerinin modern ulaşım ve toplu taşım sistemlerinin, büyükşehirlere yapılan tramvayların metro sistemlerinin dünyanın en büyük hava alanlarının insan için insan sağlığı için ne kadar önemli olduğunu görüyor. Türkiyede 100 bin kişiye düşen yoğun bakım yatak sayısı 40 iken ABD’ de 34,7 Almanyada 29,2, Fransada 11,6, Japonyada 7,3, İngilterede 6,6, Çinde 3,6 adettir. Türkiye 40 dan fazla ülkeye yardım elini uzatmıştır.
Başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere Sağlık Bakanımız, doktorlarımız ve bütün sağlık çalışanlarımız çok büyük fedakarlık gösteriyorlar. Âdeta destan yazıyorlar. Bütün milletimiz canla başla mücadele veriyor, kurallara uyuyor.
Bugün tüm insanlığa tuzak kuran onları yeni teknolojilerle köleleştirmeye çalışanlar, Kuranı Kerim de Allahu Tealanın tuzak kuranların en hayırlısının Allahü Teala olduğundan haberleri yoktur. Bu tuzakların en büyüğünün 15 Temmuzda nasıl boşa çıkarıldığını gördük.

Allahu Teala tarafından yeryüzünde en üstün varlık olarak yaratılan insan oğlu için Kapitalist sistemin ve sömürü düzenlerinin ürettiği corana virüsten daha tehlikeli olan başka bir virüs olan faiz virüsü vardır. Corona virüs, bulaştığı insan kitlesinde % 2 veya % 4 gibi ölüm oranına sebebiyet verirken faiz virüsü insanlığın neredeyse % 99 unu felç etmektedir. Güçlü Cumhurbaşkanlığı Sistemimizin ekonomimizi dahada güçlendirerek faiz belasından ülkemizi kurtaracağına inanıyoruz.

Virüsle mücadelede olduğu gibi müsbet yönde değişim, değişimi istemekle, değişim için mücadele etmekle, çok çalışmakla olur. Kuranı Kerimde çok sayıda ayette benzerleri ile değiştirilen toplumlardan bahsedilmektedir. Allahü Teala bozulan toplumların yerine yenisini getirmektedir. Biz değiştik, hala değişiyoruz ve daha fazla değişmek istiyoruz. Biz Türk milleti olarak dünyada bütün insanlığa kan kusturan sömürü ve zulme dayalı kapitalist sisteminin çökmesini istiyoruz. Corona virüs, ABD, Avrupa Birliği Çin ve başka devletlerin gücünüde Türkiye Cumhuriyeti’nin gücünüde bize göstermiştir.
Bugün milli birlik ve beraberlik günüdür. Millet olarak kenetlenmeliyiz. Corona virüsten vefat edenlere, Allahü Tealadan rahmet diliyoruz. Hâlâ hastalığı devam edenlere acil şifalar diliyoruz. Bu felaketi birlik beraberlik ruhu içerisinde atlatacağımıza inanıyoruz.
Yarın, evveli rahmet, ortası mağfiret, sonu cehennem azabından kurtuluş ayı olan Ramazan ayının başlangıcıdır. Rabbim Ramazan ayını tamamlamayı bizlere nasip etsin. Milli mücadele günlerimizdeki gibi kenetlenmemizi gereken günlerdeyiz.
Bugün, 23 NİSAN Ulusal Egemenlok ve Çocuk Bayramını kutluyoruz.
“Egemenlik, kayıtsız şartsız milletindir!”
diyerek Türk Milletinin kararlılığının ve inancının bütün dünyaya ilan edildiği Türkiye Büyük Millet Meclisimizin kuruluşunun 100.yılını ve Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızı kutluyorum.
Av Necmi ÖZEN

Sevgili Ziyaretçilerimiz, 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI KUTLU OLSUN başlıklı yazımızı okudunuz. Bu içerik sizlere yeterli değilse, iletişim sayfamızdan bizlere ulaşarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir