1. 15 TEMMUZ sayesinde birlik beraberliğin gücünü, bu milletin meyhanede ki sarhoşununda camiden çıkan cemaatinin de darbe nedeniyle sela veren imamının da polisinin de askerinin de siyasetçilerinin de vatan hainlerine karşı darbecilere karşı aynı ülkü de birleştiklerini birleşebileceklerini bu gücün neler yapabileceğini gördük.

2. Diyanet İşleri Başkanlığı Kurumunu ilk defa farklı konumda gördük darbeciler için sela verdi. Milletin gönlünde taht kurdu. Milleti cemaat ve tarikat görünümlü oluşumlar hakkında aydınlattı. Bu sayede Diyanet asli fonksiyonuna döndü. 15 TEMMUZ Diyanet İsleri Başkanlığının önemini ortaya çıkardı. Mahkemelerde dahi dini konularda bilirkişilik için muhatap alınmayan bu kurumun önemi ve yeniden yapılandırılma ihtiyacı hususundaki zorunluluk alenileşti.

3.15 TEMMUZ sayesinde hep hayalini kurupta gerçekleştiremediğimiz güçlü bir sistem kurduk. Devletle milleti kucaklaştırdık.

4. Hasan Sabbahı Nizamülmülkü Melikşahı Alamut kalesini Sultan Abdülhamiti ve bütün darbeci leri tekrar andık. Menderesi kurtaramadık. Özalın Erbakanın ve nice değerlerimizin harcanmasına seyirci kaldık. Ama bu makus kadere kötü gidişata dur demesini öğrendik. Artık millet olarak liderlerimize sahip çıkmayı öğrendik. 15 Temmuz sayesinde foteri alıp kaçmadan millete liderlik yapılarak ülke kurtarılabileceğini öğrendik. ‘15 TEMMUZ DİRENİŞİ’nin dünya siyaset tarihinde bir ‘ilk ve tek’ olan en önemli özelliğine,-maalesef hiç temas edilmemektedir:
Tarihte bu tür hareketler (ö:Fransız ihtilali ve Bolşevik Ihtilali) iktidara karşı yapılırken 15 TEMMUZ, daha çok iktidarı ve onun lideri Recep Tayyip ERDOĞANI ve onunla birlikte devleti savunmak için yapılmıştır. Bunun dünyada yaşanmış başka bir örneği yoktur.

5. 15 TEMMUZ sayesinde dostumuzu ve düşmanlarımızı öğrendik. Meğer milletçe dost olarak bildiğimiz yabancı dostlarımız bugüne kadar millete yapılan her darbede görev almışlar FETÖ gibi işbirlikçileri ile adete damarlarımızda akan kan olmuşlar.15TEMMUZ senin sayende bunları öğrendik.

6. Kuran sünnet başta olmak üzere İslamın asli kaynakları bir tarafa bırakılarak rüyalarla gizli kamerelarla nasıl amel edildiğini, başta dinimiz devletimiz ve ailemiz olmak üzere her türlü kutsal değerlerimizin bizzat cemaat görünümlü oluşumlar sayesinde istismar edilebileceğini öğrendik.

7. 15 TEMMUZ olmasaydı iç ve dış düşmanları bu kadar iyi tanıyamazdık, bir kısmımız FETÖ ve benzerlerine dernek ve tarikat görünümlü Adnan OKTARLARA inanmaya devam ederdi.

8. 15 TEMMUZ sayende Türk tarihi değişti Dünya tarihi değişti. Mazlum milletlerin gücü ortaya çıktı. Hainlerden temizlenen Türk ordusu içerde ve dışarda hainlerin korkulu rüyası oldu. İç ve dış güvenliğimiz sağlandı.

9. 15 TEMMUZ sayesinde faili meçhullerin failleri ortaya çıktı. Muhsin Yazıcıoğlu Hırant Dink Necip Hablemitoğlu Başbağlar Sivas olayları anlaşıldı. 15 TEMMUZ gözümüzü açtı gönlümüzü açtı ufuklarımızı açtı. 15 TEMMUZ ve FETÖ yü hiç bir müslüman unutmayacak yaptığı tahribat ve ihanet tarihe geçecek. Bu ihanetin bize verdiği hangi zararı sayalım saymakla bitmez ki öncelikle o televizyonlara yansıyan zihinlerimize kazınan LANET seansını hiç unutmuyoruz .Bu lanetlerin hepsini iade etmek istiyoruz ama onların seviyene inmek istemiyoruz. İhanet nedeniyle oluşan hangi zararları sayalım.
O saf tertemiz anadolu insanının islam anlayışının istismar edilmesini mi ? O saf pırıl pırıl Anadolu insanının hayallerinin çalınmasını mı ?
Anadolu insanının biricik çocuklarının çalınmasını mı ?
Ailelerin dağıtılmasınımı. Hizmet lafzını kirletilmesini mi ? FETÖ cemaatle tarikatla hiç bir alakası olmadığı halde cemaat gibi göründü cemaat imajına leke sürdü. Cemaat gibi görünerek, din adamı kisvesiyle islamın kurallarını teferruat diye hafife aldı.
Cemaat görünümlü TERÖR örgütünün kasasını doldurmak için bu milletin eğitim sisteminin feda edilmesine sebep oldu.
FETÖ İslamın, cemaatin, tarikatın ne olduğunu bilmeyen kitlelerin, bütün müslümanları, milletin hadimi bütün cemaatleri, bütün dernekleri vakıfları ve bütün muhafazakar sivil toplum örgütlerini FETÖ ve benzeri terör örgütleri gibi görmelerine sebep oldu. Yıllarca,cemaat görünümlü TERÖR örgütünün kasasını doldurmak için bu milletin eğitim sistemi feda edildi. Ancak tüm bu olumsuzluklara rağmen kazanan Türk milleti oldu. Milletimizden yardım bekleyen mazlum milletler oldu.
Allahu Teala; Sizin hayır sandığınız şer; Şer sandığınız şeyde hayır vardı ALLAH (C.C) bilir siz bilmezsiniz diyor.
(Bakara-216)’’ Sizin için daha hayırlı olduğu halde bir şeyi sevmemeniz mümkündür. Sizin için daha kötü olduğu halde bir şeyi sevmeniz de mümkündür. Allah bilir, siz bilmezsiniz.”
Bu ayeti kerimede açıkca neyin hakkımızda hayırlı neyin hayırsız olacağını bilemeyeceğimiz bildiriliyor.
Yüce Türk milleti ve onun lideri Başkomutanı Cumhubaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan bu tarihi zafer nedeniyle kutluyoruz. Şehitlerimize gazilerimize şükranlarımızı arz ediyoruz.
Av.Necmi ÖZEN

.