Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tahir Büyükakın Av. Necmi ÖZEN – Kocaeli Büyükşehir Belediyesi – 1.Hukuk Müşaviri

HIZLI DUYURULAR

Türkiye’ye model olan Büyükşehir Belediyesine BİLGE BAŞKAN

Türkiye’ye model olan Büyükşehir Belediyesine BİLGE BAŞKAN

Kasım 25th, 2018
Haberler

TAHİR BÜYÜKAKIN’ın İLK SÖZLERİ

“Gönül belediyeciliği yapmak için yola çıkıyoruz”
“Bu görevler koltuğa oturulduğu gün önem arz eden görevler” diyen Büyükakın, “Sayın Belediye Başkanımız gibi görev bittiği zaman insanları karşısına çıkıldığı zaman huzurla gurur içinde bırakılan görevlerdir bunlar. Onun için ben başlayacağım günü değil, o koltuktan kalkacağım ve Allah’a hesap vereceğim gün için çalışacağım.

Önümüzdeki süreçte iş birliği içerisinde, güçlü bir şekilde seçimlere gireceğiz. Bu seçimlerde de Sayın Cumhurbaşkanımızın bize söylediği gibi 13-0 galip çıkarak neticelendireceğiz. En büyük kuvvetimiz bu saatte bizi burada yalnız bırakmayan, gözlerindeki ışıkla gönüllerimizi ısıtan sizlersiniz. Bir kez daha buraya geldiğiniz için teşekkür ediyorum. Allah yüzümüzü kara etmesin, ak etsin. Sayın Cumhurbaşkanımız bize, ‘Gönül belediyeciliği yapacağız’ dedi. Biz de gönül belediyeciliği yapmak için yola çıkıyoruz”

Yolun açık Olsun BİLGE BAŞKAN…

TAHİR BÜYÜKAKIN KİMDİR?

Kocaeli’nin Karamürsel ilçesinde 1969’da dünyaya gelen Tahir  Büyükakın, Derince Turgut Reis İlkokulu, İzmit İmam Hatip Lisesi ve İzmit  Endüstri Meslek Lisesi’ndeki eğitiminin ardından, İstanbul Üniversitesi Siyasal  Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü´nden 1992 yılında mezun oldu.

Kocaeli Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat  Bölümü´nde 1993’te araştırma görevlisi olarak çalışmaya başlayan Büyükakın,  yüksek lisans ve doktora çalışmalarını sırasıyla 1995 ve 2001 yıllarında İstanbul  Üniversitesi’nde tamamladı. Kocaeli Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler  Fakültesi İktisat Bölümü İktisat Politikası Anabilim Dalı Yrd. Doç. kadrosuna  2002’de atanan Büyükakın, 2007 yılında bölüm başkan yardımcılığı görevine  getirildi. “Makro iktisat” bilim alanındaki çalışmalarıyla 2013 yılında doçent  unvanını alan Büyükakın’ın ekonomik krizler ve istikrar politikaları alanında da  çalışmaları bulunuyor.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne 2005-2007 yılları arasında  danışmanlık yapan Büyükakın, Büyükşehir Belediyesi ve Su Kanal İdaresinin  Stratejik Planını hazırladı. Büyükakın, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nde  2007’den 2014’e kadar genel sekreter yardımcısı olarak çalıştı. Daha sonra aynı  belediyede genel sekreter olan Tahir Büyükakın, 21 Haziran 2017’de Bilecik Valisi  olarak atandı.

İyi derecede İngilizce bilen Tahir Büyükakın, evli ve 3 çocuk  babasıdır.

Sevgili Ziyaretçilerimiz, Türkiye’ye model olan Büyükşehir Belediyesine BİLGE BAŞKAN başlıklı yazımızı okudunuz. Bu içerik sizlere yeterli değilse, iletişim sayfamızdan bizlere ulaşarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir