19 MAYIS GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI,KİTABI YIRTILDIĞI İÇİN AĞLAYAN ÇOCUK VE EMANET - Av. Necmi ÖZEN - Kocaeli Büyükşehir Belediyesi - 1.Hukuk Müşaviri Av. Necmi ÖZEN – Kocaeli Büyükşehir Belediyesi – 1.Hukuk Müşaviri

HIZLI DUYURULAR

19 MAYIS  GENÇLİK  VE SPOR BAYRAMI,KİTABI  YIRTILDIĞI  İÇİN AĞLAYAN ÇOCUK  VE  EMANET

19 MAYIS GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI,KİTABI YIRTILDIĞI İÇİN AĞLAYAN ÇOCUK VE EMANET

Mayıs 19th, 2017
Haberler

Cumhurbaşkanı makamı dahil bütün makamlar mevkiler görevler emanettir. Ülkemizde 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramını kutluyoruz. Bugün kendisine emanet edilen kitabın yırtılması nedeniyle üzülen çocuk gibi hassas bir gençlik yetiştirebilseydik, onların bu saflığını temizliğini verdiğimiz eğitimle bozmasaydık ne kadar güzel olurdu.
Ama malesef 15 Temmuz darbecileri gibi kendilerine emanet edilen silahları tankları ve uçakları makam ve mevkileri emanete ihanetle kullananlarıda gördük. O insanlarda bizim okullarımızda yetişti. Adnan Menderesi idam edenlerde bu okullardan yetişti.
Öğrenci olarak öğretmen olarak aile reisi olarak bizlere verilen roller görevler emanettir. Nasıl bir çoban sürüsünden sorumluysa bizlerde üslendiğimiz görev ve makamlardan sorumluyuz. Bu görevlerimizden dolayı yaptıklarımızdan mesul olduğumuz gibi yapmamız gerektiği halde yapmadıklarımızdanda mesul olacağız hesaba çekileceğiz

Nisa/ 58- Allah size, emanetleri ehline vermenizi ve insanlar arasında hükmettiğiniz zaman adaletle hükmetmenizi emrediyor…
* Yine Ebu Hüreyre (radıyallahu anh) Hazreti Peygamber (aleyhissalâtu vesselâm)’in şu sözünü rivayet etmiştir: “Sana emanet bırakanın emânetini geri ver. Sana ihânet edene ihânet etme”
*Ebû Hüreyre radiya’llâhu anh’den: Şöyle demiştir: Nebiyy-i Muhterem salla’llâhu aleyhi ve sellem buyurdu ki: Münâfık’ın alâmetleri üçtür. Söz söylerken yalan söyler. Va’d ettiği vakit sözünde durmaz. Kendisine bir şey emniyet edildiği zaman hıyânet eder.
AĞLAYAN ÇOCUK GİBİ
BIR BOSTAN BEKÇISI
Evliyanın büyüklerinden İbrahim bin Edhem ,babası Horasan Belh hükümdarı iken Allahu Teala nın ikazı olarak kabul ettiği birtakım olaylardan sonra safi helal kazanmak için Tarsus tarafına gider Tarsus’ta iken nice günler bostanlarda bekçilik yapar. Bir gün bostan sahibinin arkadaşları gelir. Adam der ki:
– Ey bağ bekçisi! Git de narların en iyisinden biraz getir.
Bir miktar nar getirir . Adam narı kesince, ekşi olduğunu görür . O zaman der ki:
– Sen bunca zamandır bahçemizde bekçisin; meyve ve narlarımızdan da yiyorsun. Tatlıyı eksiden ayıramıyor musun? der. Oda”Vallahi ben meyvelerinizden bir şey yemedim, tatlısını da eksisinden ayıramam! “der.
Adam şaşkın bir edayla şunu söyler:
– Hayret bir şeysin yahu! Sen İbrahim Edhem olsan, bundan fazla olmazdın der.
Ertesi gün bu haber halk arasında yayılır. Halk akın akın bekçiyi görmek için bostana gelmeye başlar, İbrahim Ethem hazretleri gizliden oradan ayrılır.
Gençliğimiz nasıl ?
“BİR ÜNİVERSİTEDE ANKET YAPILDI!.
SORU ŞU: Hz. Peygamberin Beş Sünnetini Sayar mısınız?
Cevap: Sakal, sarık, cüppe, misvak, ateş… vs.
BİR TANE üniversiteli çıkıp diyemedi ki;
1) PEYGAMBER EMANETİ EHLİNE VERİRDİ
2)-Peygamber,haram yemezdi
3)-Peygamber,yalan söylemezdi
4)-Peygamber, güleryüzlüydü
5)-Peygamber,asla küfür etmezdi
6)-Peygamber,yemeği iki öğün yerdi
7)-Peygamber,ticareti ahlaklı yapardı
8)- Peygamber,çocukları ve eşini asla dövmezdi.
9)-Peygamber,dedikodu,gıybet yapmazdı
10)-Peygamber,hiç kimseye hakaret etmedi
11)-Peygamber,sofradan doymadan kalkardı.
12-Peygamber,eşlerine çok müşfik(şefkatli)davranırdı
13)-Peygamberin yüzünden,tebessüm hiç eksik olmazdı
14-Peygamber,Kur’an-ı ölüye değil, dirilere okur,öğretirdi
15-Peygamber,ticarette malın çürüğünü,defolo’sunu gizlemezdi
16-Peygamber, Ahiret’te faydası olmayacak işi, bu dünyada da yapmazdı.
17- Peygamber,kendisi için uygun görmediğini, başkaları için de uygun görmezdi…
PEYGAMBER YÜRÜYEN CANLI KUR’ANDI..”
Hiçbir öğrenci bunları demedi.

BU 19 MAYIS GENÇLİK SPOR BAYRAMINDA EMANET KİTABI YIRTILDIĞI İÇİN AĞLAYAN ÇOCUĞUN SAFLIĞINI BOZMAYAN BİR EĞİTİM VE GENÇLİK TEMENNİSİ İLE BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN
CUMANIZ MÜBAREK OLSUN.

Sevgili Ziyaretçilerimiz, 19 MAYIS GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI,KİTABI YIRTILDIĞI İÇİN AĞLAYAN ÇOCUK VE EMANET başlıklı yazımızı okudunuz. Bu içerik sizlere yeterli değilse, iletişim sayfamızdan bizlere ulaşarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir